Můj příběh

Jsem člověk s vášní pro personalistiku a osobní rozvoj, který pomáhá lidem v zaměstnání překonat náročné pracovní výzvy a jemně je vede na cestu ke spokojenějšímu životu. Společně měníme překážky na příležitosti a sny na skutečnost. S úsměvem a laskavým přístupem nalézáme řešení, která potřebují.

Jsem člověk, kterého již delší dobou na své na profesní cestě provází oblast lidských zdrojů a osobní rozvoj. Svět vnímám jako pestré a někdy záhádné místo a vždy jsem zvědavá, co nového v něm objevím. Život mi připravil různé výzvy, které mne zavedly k poznání, že je v mé moci si jej utvářet. Vím, že si tak mohu plnit svá přání. Proces tvoření je pro mě příjemným pomocníkem ve všech oblastech.

A nyní mohu říct: "Cítím naplnění a radost."

Vystudovala jsem personální management společně se sociologií a mám desetileté zkušenosti jako personalista a mzdová účetní ve velkých korporátních společnostech.Tři roky předtím jsem také zastávala pozici asistentky manažerů a jejich týmů.

Díky mým zkušenostem a znalostem ukazuji lidem, jak zvládnout různé pracovní situace a překážky. Učím je, jak si poradit s rozdílnými typy osobností a překážkami, se kterými se mohou v pracovním prostředí setkat. Pomáhám jim být v práci spokojenější, zažívat v ní více radosti a naplnění. Jsem tu pro ně jako vnímavá průvodkyně a podpora s lidským přístupem.

Ke svým tématům také nalézám odpovědi a řešení v duchovní oblasti. Pomocí ní totiž získávají mnohé životní události zcela jiný rozměr, kterého bychom si ani jinak nemuseli všimnout. Vše, co se nám děje, má nějaký důvod…V krizích se ukrývají skryté příležitosti či jakákoliv ztráta nám může přinést něco nového i lepšího. Jde o hledání významů - co se máme naučit a kam nás chce život posunout.

Mou velkou zálibou je psaní a jsem vděčná, že prostřednictvím něj nyní mohu předávat dalším lidem to, co jsem se studiem a především praxí, naučila.
Zhmotnila jsem si tak svůj sen. I když se mi kdysi zdál jako nedosažitelný…

DŘÍVE BYLO VŠE JINAK

Za svůj pracovní život jsem potkala hodně typů osobností, prošla různými pracovními procesy a změnami. Byla jsem také vystavena mnoha komplikovaným momentům. Jednou pro mě opravdu těžkou zkouškou byla manipulace a slovní šikana na pracovišti, protože můj nadřízený byl narcistický. Komunikace byla tehdy velmi vyčerpávající.

Dále jsem si prošla dvěma po sobě jdoucími značně hektickými zaměstnáními. Mé práce byly v chaotickém prostředí, s opravdu velkým množstvím pracovních povinností, častých změn a stresu. Mít třicet hodiny přesčasů za měsíc byl u mě normální stav. V době uzávěrek bylo běžné, že jsem v práci zůstávala i do deseti hodin do večera.

Denně jsem dojížděla do vzdáleného města a na cestě tak trávila více jak tři hodiny, což mi bralo spoustu energie a času. Na svůj osobní život jsem během pracovního týdne neměla vůbec prostor a víkendy jsem většinou prospala. Nežila jsem. Nezdravé pracovní tempo spolu se stresem mi přinesly nemalé zdravotní potíže.

To vše jsem prožívala jako citlivý introvert. K úplnému vyhoření mi zbýval jen kousek. Cítila jsem se být chycena do pasti všemi okolnostmi. Věděla jsem, že tímto způsobem už nemohu pokračovat…

NASTAL ČAS NA ZMĚNU aneb Z KRIZE DO PŘÍLEŽITOSTI

Tyto zážitky mě však posunuly a přivedly mě k zastavení se nad svou situací. 
Uvědomila jsem si, že na sobě musím zapracovat a naučit se náročné věci patřící k práci zvládat jinak. A také být více v souladu se svou povahou a potřebami. Nebýt sama proti sobě a vymanit se z role oběti. Naučit se být ve svém středu a důvěřovat. 

Pochopit, že život je tu pro mě a ne proti mě. Realitu a práci jsem si tímto uvědoměním začala vytvářet takové, jaké jsem je chtěla mít. Studium literatury, absolvování kurzů a osvojení si vhodných technik mi přineslo do života pevné zdraví, mnohem více spokojenosti a klidu nejen do pracovní sféry. Zároveň jsem tak získala hodně osobní síly a vyrovnanosti. 

SDÍLENÍ...

Rozhodla jsem se tedy své znalosti a zkušenosti předávat dále. Pomáhat tak ostatním prožívat v práci nejen více klidu, naplnění a radosti, ale především umět si poradit s různými lidmi a překážkami, které se mohou v pracovním prostředí objevit. 

Mými tématy jsou např. citliví a introvertní lidé v práci, jak zvládnout nadřízené, vztahy na pracovišti, adaptace v nové práci, jak vydržet výpovědní dobu, jak přečkat nezaměstnanost, význam neúspěchu, nalezení hlubšího smyslu v práci či jak získat práci dle svých představ.

Zejména s posledním bodem mám velmi nevšední zkušenost. Praktikování duchovních principů mi přineslo zajímavý výsledek při hledání nového zaměstnání. Ráda bych se s vámi o tento příběh podělila a ukázavala vám, jak jsem si do svého života přitáhla práci dle svých představ:)

Více najdete v mém eBooku zdarma Zákon přitažlivosti a vysněná práce (Jak jsem si přitáhla práci dle svých představ aneb jak celý proces funguje).