Proč jsem začala psát BLOG?

V průběhu svého pracovního života jsem zažila chvíle, kdy jsem si říkala věty: „To myslí opravdu vážně? K čemu tohle bude dobré? Proč je to zase tak složité? Jde to přece udělat mnohem jednodušeji! Hm, tak to tu budu opět sedět do večera.“ A s nechápavým výrazem jsem plnila některé nové úkoly, které mi skutečně nedávaly žádný smysl.

TEORIE SNĚHOVÉ KOULE…

Do toho přicházely dny, kdy se v práci nedalo v klidu nic udělat. Začnu pracovat a najednou se strhne vlna neočekávaných událostí. Zazvoní mobil a nejlépe i pevná linka zároveň, ve dveřích stojí kolega či netrpělivý klient, který zrovna nutně něco potřebuje, v emailové schránce na mě kouká email s vykřičníkem a do toho všeho nade mnou stojí šéf s žádostí o splnění urgentního úkolu. Myslím, že to všichni znáte.

TO JE ZASE DEN!

A když už je ta lavina tak pěkně spuštěná, najednou ještě spadnou všechny programy a ustrnule se dívám na zamrzlou obrazovku počítače. „Ach jo, to je zase den!“, povzdychnu si. Zkrátka, nic nejde tak, jak by si člověk zrovna přál. A když je takových dní po sobě více, tak to už je slušná dávka vydané energie a naštvanosti k tomu. A dovolená v nedohlednu:(

Vždy mi pomohlo si o takovém šíleném kolotoči s někým promluvit. Nejlépe někde v příjemném prostředí kavárny nebo vinárny s přáteli. No jo, ale kamarádi nemají vždy čas a většinou, když to nejvíce potřebujeme, tak není nikdo blízký na dosah. A i když máme doma chápavého a hodného partnera, tak on také nemá pokaždé náladu poslouchat naše únavné historky z práce.

JE TAM NĚKDO?

V takových momentech jsem přemýšlela, že by bylo fajn, kdybych se mohla podívat na nějaký web, kde najdu někoho, kdo se mnou bude rezonovat. Nenacházet však jen suchá fakta, ale souznít s někým, kdo bude mít podobné trable jako já a najdu od něj rady, tipy, doporučení, jak si se svou pracovní situací poradit. Anebo si jen tak něco přečíst pro úlevu či pobavení a zjistit, že v tom nejsem sama.

A tak jsem se rozhodla, že něco takové vytvořím a začnu psát blog o práci. O pracovních strastech a jak je zvládnout. A protože jsem si často kladla otázku: „Co mám dělat, aby mi život fungoval podle mých představ?“ Tak budu psát i o tom. Ráda tu s vámi budu sdílet mé zážitky a příběhy z praxe, své profesní znalosti, tipy, uvědomění, pády a přešlapy, poučení, ale také zkušenosti o životním poznání.

Vítejte a berte to tu jako takovou malou terapii mými články:) Ať se vám u mě líbí a naleznete zde, co potřebujete…

Leona Weinzetlová
Mé zkušenosti z personalistiky a osobního rozvoje mne zavedly k jejich sdílení s druhými. Pomocí nich pomáhám lidem zvládnout náročné situace a překážky v práci. Ukazuji jim cestu k větší pracovní spokojenosti, vnitřnímu klidu a naplnění. Zároveň je jemně seznamuji s technikami, jak být tvůrci vlastního života. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou eBooku Zákon přitažlivosti a vysněná práce >> a také eBooků Jak na šéfa >> a Jak zvládnout práci, pokud jste citliví či introverti >> Vytvořila jsem Osobní nakopávač>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.